מי ישבור את השתיקה ראשון?

היה זה נוהג לפני זמן רב שכאשר סוחר משיא את ביתו לאישה עליו לתת לה ולבעלה בית חדש מלא בכול טוב. וכך היה. האישה ובעלה קיבלו בית מרוהט, עם שטיחים מהאיכות הטובה ביותר, מערכות של כלי בית ושפע של דברים שרק בכסף אפשר לקנות. אחרי החתונה הזוג הובא לביתו החדש כדי להתחיל יחדיו בחיים משותפים.

בעלי היקר, האם תוכל בבקשה לסגור את הדלת?" אמרה האישה".

"אני?" אמר הבעל בכעס גובר, "אני הגבר של הבית ואיני מוכן לקבל פקודות" התיישב נועץ מבטו באשתו.

"ואני, הגברת של הבית, שום ילדה במשפחתנו לא ביצעה אף פעם מטלה של משרתים!". התיישבה האישה מול בעלה והחזירה לו מבט נוקב.

הם ישבו כך לאורך זמן עד שהגיעו להסכמה הדדית שהראשון אשר ישבור את השתיקה יסגור את הדלת והמשיכו בישיבתם הדוממת לתוך הערב המאוחר, כמעט מבלי למצמץ בעיניים .

באותו זמן, חבורת גנבים חיפשה לעצמה עבודה קלה. בראותם דלת פתוחה, ללא קול שבוקע, נכנסו פנימה ופנו לעיסוקם. הם ראו את הזוג יושב ללא תנועה וכך יכלו לבצע את מלאכתם באין מפריע. הם לקחו הכול. כל מה שאפשר היה להזיז כך שלא נישאר דבר למעט הכיסאות עליהם ישבו הבעל והאישה.

השמש החלה לזרוח ובוקר חדש בא רק כדי לראות את "שני הפסלים" נועצים מבטם אחד בשני. מחלק החלב אשר הלך במורד הרחוב ראה את הדלת הפתוחה. הוא ניכנס פנימה כדי להביא את משלוח החלב היומי ולתדהמתו הוא ראה בית ערום מלבד הזוג הדומם בתוכו. הוא קרא להם, ניסה לדובב אותם אך ללא הצלחה. כעת סבלנותו פקעה, הוא לקח חתיכת מקל ובעודו עומד להכות את הבעל המסכן הזדעקה האישה "לא, לא אל תכה אותו."

כהרף עין עדיין בקושי סיימה דברה, קפץ האיש למעלה, באושר רב, "ניצחתי, ניצחתי"..........הוא קרא בקול.