בהגווד גיטא - Bhagavad Gita

הרצאות בנושא הבהגווד גיטה עם ד"ר איתמר תיאודור.

המפגשים באורך של שעתיים ורבע עם הפסקה של כרבע שעה באמצע.

נא אשרו השתתפותכםעל הגיטא:


הבהגווד גיטא הינה מהיצירות הרוחניות החשובות והמפורסמות בעולם.זהו הכתב שזכה למספר הרב ביותר של תרגומים ופירושים מלבד התנ"ך. כל הידע הרוחני של נתיבי היוגה השונים מופיע בגיטא כדיאלוג בין מורה לתלמיד על רקע של מלחמה (המלחמה הפנימית עם האגו, ההכרה והחושים), והדילמות המוסריות והרגשיות שמלחמה זו מעוררת.

'הבהגווד גיטא', יצירה מן המאה השנייה לפני הספירה, היא חלק מאפוס 'המהאבהארטה', והיא מפורסמת ואהובה מכל הספרות הדתית ההודית. למעלה מאלפיים שנה היא נקראת בדבקות, בהערצה וביראת כבוד על ידי מאמינים הינדואים מכל רבדי החברה, המוצאים בה אישוש לאמונתם, והדרכה בכל אורחות חייהם. הגיטא תורגמה לשפות רבות ומצליחה להקסים ולהלהיב קוראים בכל העולם בכוחה הספרותי. זוהי יצירה דתית פילוסופית רבת רושם, יפהפייה וניתנת לפירושים רבים. דיאלוג בין האל קרישנה לבין ארג'ונה (יש המכנים אותו 'המלט ההודי'), המסרב לצאת לקרב ולהילחם בבני משפחתו. קרישנה מלווה את ארג'ונה בלבטיו. עצמתה הכובשת של היצירה באה לה מן ההטפה לדבקות באל ולשחרור עצמי כדרך למיצוי כשריו של האדם ולהקניית משמעות לחייו.


על המרצה, ד"ר איתמר תיאודור:ד"ר איתמר תיאודור מרצה באוניברסיטת חיפה בחוג ללימודי אסיה השתלם בלימודיו בנושא תרבות הודו באוניברסיטאות רבות בעולם ביניהן אוקספורד וקיימברידג'. ד"ר תיאודור הינו מתרגל רוחני הצועד כ- 30 שנה בנתיב היוגה. בין פרסומיו מוכרים בארץ הספרים "הודו:מסע אל הנשמה" וה "בהגווד גיטא" - היצירה ההודית המפורסמת והאהובה ביותר.

לד"ר איתמר תיאודור יכולת נפלאה להעניק לתלמידיו חוויה אישית של המסר האוניברסלי של הגיטא, וזאת מתוך התעמקותו בכתב זה כבר למעלה מ-25 שנה גם כמתרגל וגם כאיש אקדמיה בכיר.