קורס יוגה למתחילים

"עכשיו העברה של יוגה" סוטרת היוגה הראשונה מתוך סוטרות היוגה של פטנג'לי.קורס הבנוי מ 8 פגישות המהוות את הבסיס ועוד 4 מפגשי המשך.השיעורים מורכבים מתאוריה ותרגול מעשי. לימוד הרפייה יוגית, אסנות – תנוחות יוגיות והשפעותיהן, פְּרָנַאיָאמַה – נשימה יוגית, תרגילי נשימה. בכל שיעור יחולק סיכום התרגול בדף תרגול יומי."טונה של תאוריה אינה משתווה לגרם תרגול אחד"

התחלת הקורס

שעור 1:הכרות כללית עם היוגה, חמשת עקרונות היוגה, נשימה יוגית – הסבר ותרגול ראשון, הרפיה יוגית – הסבר ותרגול. חוק גבול הכאב והמאמץ.

שעור 2:המשך הכרות עם היוגה, תרגיל "הברכה אל השמש" – טכניקה יוגית לחימום הגוף.

שעור 3:מבוא תאורטי לטכניקות הנשימה של היוגה – "פְּרָנַאיָאמַה": מהי פראנה (אנרגיית החיים) ואיך משיגים שליטה על המחשבה בעזרת הנשימה. הדגמה ותרגול של "קפהלבהטי" – תרגיל פְּרָנַאיָאמַה ראשון.

שעור 4:המשך המבוא ל- "פְּרָנַאיָאמַה", תרגיל פרניאמה שני –

"נשימה חילופית" לאיזון עדין של הגוף ופיתוח מיקוד ויכולת התבוננות.

שעור 5:תרגול תנוחות חדשות והיכרות עם תנוחות שיווי משקל.

שעור 6:"מלך האסאנות" – עמידת הראש – יתרונות התנוחות ההפוכות ביוגה, הדגמה, תרגול תרגילי הכנה ותרגול התנוחה.

שעור 7:מיטהרה – תזונה נכונה על פי היוגה: כיצד סוגים שונים של מזונות משפיעים על ההכרה שלנו ועל דרך החשיבה שלנו. מהי תזונה מאוזנת, מהם הרגלי אכילה נכונים ועוד.

שעור 8:תרגול מלא המורכב מ 12 תנוחות היוגה העיקריות. הנחייה להמשך תרגול בבית, בקורסי ההמשך ובשעורים הפתוחים במרכז.בקורס יוגה 2 ילמדו וריאציות נוספות לתנוחות העיקריות על מנת לחזק להגמיש לייצב את הגוף ולהגיע לתרגול מדוייק ונכון יותר של התנוחות המרכזיות.

שעור 1:דהרנה – תרגול עם דגש על ריכוז נכון של ההכרה.

שעור 2:צעדים ראשונים בהתבוננות.

שעור 3:חשיבה חיובית וכח המחשבה. הקשר בין התרגול להכרה.

שעור 4:יוגה נידרה – הרפייה עמוקה. הנחייה להמשך תרגול, בקורסי ההמשך ובשעורי היוגה במרכז.השיעורים בהנחיית שגיא יערי מנהל המרכז.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?